Ұйымдастырылған оқу қызметініңтехнологиялық картасы
№10 «Симба» ересек тобы.
Күні:16.05.17
Білім беру саласы: Таным,коммуникация,шығармашылық, әлеумет
Бөлімдері: Сауат ашу, тіл дамыту, математика,қоршаған орта,сурет
Тақырыбы: « Ғажайыпстанға саяхат»
Мақсаты
Білімділік: Жыл бойғы алған білімдерін жинақтап бекіту. Тапсырмаларды тиянақты орындауға жетілдіру.
Дамытушылық:Балалардың логикалық ойлауларын дамыту.
Тәрбиелікке:Балаларды патриот болуға ,ұйымшылдыққа, табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдер: ой қозғау, әңгімелесу,сұрақ-жауап, ақпараттық, көрнекілік
Көрнекіліктер:интерактивтік тақта,әріптер,сандар, теледидар,слайд
Поллингвальды компанент:Қасқыр-волк-wolf,қоян-заяц-rabbit,-түлкі-лиса-Fox,аю-медведь-bear
Сөздік жұмысы: ЭКСПО-ғажайып көрме
Іс-әрекет кезеңдері |
Тәрбиеші іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мотивациялық қозғаушылық |
Шаттық шеңбері: Арайлап таң атты, Алтын сәуле таратты. Жарқырайды күніміз, Жайнай түсті даламыз. Біз ерекше баламыз, Айтқан тілді аламыз. Қайырлы таң балалар! Доброе утро всем нам! Доброеутровсемгостям! Good morning,good morning Good morning to you. Good morning,good morning, I am glad to see you. |
Барлық балалар шеңбер бойында тұрып қимыл –іс әрекетпен орындайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру-ізденушілік |
Ұйымдастыру кезеңі: Бір жылда неше мезгіл бар? Балалар қазір жылдың қай мезгілі? Көктем мезгілінің айларын кім атайды? Бір аптада неше күн бар? -Балалар бізге кішкентай достарымыз хат жіберіпті. «Симба »тобының балаларына: Қымбатты «Симба» тобының балалары сендер биыл мектепке барасыңдар? Жазуды, оқуды,сандарды санауды білдіңдер.Сондықтан сендер көп білесіңдер. Сендерді « Ғажайыпстанға саяхатқа» шақырамыз. Балалар саяхатқа бару үшін біздерге не керек?
-Ендеше біздерге қандай көлікпен бару керек. Ал енді, поезге отырып жайғасамыз. Ескерту: Айқайламау, мұхият тәрбиешіні тыңдау. Егер жауабын білсең,қолыңды көтер. (Поез дыбысы шығады) 1-аялдама: «Ойлан, тап» А)-Балалар сандарды немен белгілейміз? -1-10 дейін ағылшынша санайық. 11-20 дейін қазақша санайық 20-1 дейін кері санау. Тақ,жұп сандарды атау 1,3,5,,7,9,11,13,15,17,19 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20 -ең кіші бір таңбалы сан? -ең үлкен бір таңбалы сан? Ең кіші екі таңбалы сан? Балалар сандардың көршілерін табайық
Ә)Есепті шығару(тақтағаорындату) 1.Табақта 5 алам, Қолымда 2 алма. Қосқанда барлығы, Болады неше алма? 5+2=7 2.Алты қонжық орманға, Бара жатты қорбаңдап. Бірі олардың шаршады, Әрі қарай бармады. 6-1=5 3.Суретшіге көмектесіп,суретті аяқта. Жаңбырдан қорғайтын зат. Суда жүзетін көлік. Орманда өсетін өсімдік. Жеміс жинайтын ыдыс. (Поез дыбысы шығады) 2аялдама: «Сөз ойла,тез ойла» А)Буындардан сөз құрастырып оқу
ғат лық лам Са - на Ба- та қа - ла Бын нан ғаз Ә) Цифрмен белгіленген әріптерді пайдаланып,сөздер құрастыру, дыбыстық таладау жасату(тақтаға орындау)
4.8.6.2.11 1.8.5.8.10 1.7.5.2.9.3 Кітап-білім бұлағы,
......... ..................(Білім-өмір шырағы.) Балалар құрастырған сөздерден не шықты? (Балаларға хормен дауыстап айтқызу) (Поез дыбысы шығады) 3 -аялдама: «Денсаулық-зор байлық» Балалар біраз демалып,бой жазып алайық Сергіту сәті (теледидардан көріп, әндетіп қимыл жасайды) (Поез дыбысы шығады) 4 - аялдама: «Табиғат-ортақ үйіміз» Қасқыр-волк-wolf,қоян-заяц-rabbit,-түлкі-лиса-Fox,аю-медведь-bear -Бірсөзбен қалай атаймыз? Дыбыстарды естітіп, ненің дыбысы екенін табу
Бір сөзбен қалай атаймыз? Бірсөзбен қалай атаймыз? Балалар осылардың бәрі қандай табиғат? ЖҰМБАҚ Дәміде жоқ,түсіде жоқ. Пайдаланбас кісі де жоқ(Су) Бір нәрсе жермен көктің арасында, көрінбейді өзі түгіл қарасыда білінбей жер бетінде жүрсе дағы пайдалы адамзаттың баласына.(Ауа ) Таңмен көзін ашады, Әлемге нұрын шашады. (Күн) -Енді,су, күн, ауа қандай табиғат? Балалар жанды табиғат жанссыз табиғаттсыз тіршілік ете ала ма? Қалай ойлайсыңдар? Сурет бойынша сөйлем құрастырады Балалар не істеп жүр? (Поез дыбысы шығады) 5- аялдама: Экспо-2017 «Ғажайып көрмесі» Балалар біздер міне, ғажайып көрмеге де келіп жеттік.Сөздік жұмысы: “Ғажайып көрме”ЭКСПО-2017 Биыл еліміздің Астанасында 10 маусымнан-10 қыркүйекке дейін «Ғажайып көрме» өтеді. Бұл көрмеге әлем елдерінен келіп тамашалайды.Қане, біздерде көрмеге дайындықты тамашалайық. (Балаларға видео көрсету) Ал, енді балалар өз балабақшамызға қайтайық. (Поез дыбысы шығады) |
- Балалардың жауаптары тыңдалады
-Көлік
-поез
Сағат, сана, сабын, балық, бата, банан, қалам, қала, қағаз
Мақал
Жабайы жануарлар
Құстар
Жәндіктер Жанды табиғат
Жансыз табиғат Балалардың жауаптары тыңдалаады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексивті түзетушілік |
Қорытынды: Балалар біздер қайда саяхатқа бардық. Немен бардық? Саяхат сендерге ұнады ма? Біздерге жол бойындағы аялдамаларда нелер болды? -тапсырмалар орындадық Сендер мектепке дайын екенсіңдер? Біздің кішкендай достарымыз сендерге сыйлық беріп жіберіпті. -Балаларды мадақтап, медальдар сыйлау |
Балалардың жауаптары тыңдалады
|
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі:Өткен білімдерін пысықтады.
Нені игереді:Саяхат арқылы тапсырмаларды орындады.
Нені меңгереді:Өздігімен жұмыс жасап,»Ғажайып көрмесін» көрді